• Metoda Viewpoints
  • Ruch
  • Improwizacja
  • Dance for Children
  • Taniec dla dzieci
  • Taniec współczesny
  • Ruch intuicyjny i teatr fizyczny / performance

The Viewpoints

Paul Bargetto

Paul Bargetto uczy metody Viewpoints od dwudziestu lat w Nowym Jorku, Polsce i całej Europie. Viewpoints to metoda treningu ruchowego dla aktorów i tancerzy. Metodę opracowała Mary Overlie zainspirowana pracą Judson Church Group. W 1979 roku reżyserka teatru eksperymentalnego Anne Bogart rozszerzyła Viewpoints o trening aktorów w zakresie ruchu i kompozycji.

Movement, Dance, and

Ruch, taniec i świadomość ciała dla dzieci

W zabawnej i pozytywnej atmosferze dzieci rozwijają świadomość ciała poprzez ruch i improwizację. Podążając za własną intuicją i odruchami ciała, nauczą się, jak stać się własnymi choreografami. Kurs koncentruje się na pomaganiu uczniom w rozwijaniu ich własnego, unikalnego głosu i słownictwa ruchowego, w odkrywaniu tańca współczesnego i pracy w zespole.

Ania Skupień 

Ania Skupień jest artystką teatralną, terapeutką pracy z ciałem i instruktorką jogi. Specjalizuje się w fascia massage – powięziowym masażu tkanek miękkich, metodzie MER (mięśniowo-powięziowe uwalnianie energii), a także w Holistycznym Masażu Przywracającym Równowagę, Oddychaniu Biodynamicznym i Uwalnianiu Traumy.

Posiada rozległe doświadczenie w teatrze i tradycyjnym tańcu irlandzkim. Jej metoda nauczania dzieci koncentruje się na rozwijaniu świadomości ciała i uwalnianiu wewnętrznego ruchu i potencjału twórczego u dzieci.

Vitaliia Vaskiv

Absolwentka studiów choreograficznych I stopnia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w międzynarodowym projekcie “Signs of the Times” w Niemczech pod kierunkiem Anny-Wytych Wierzgacz i Elżbiety Aleksandrowicz. Obecnie jest tancerką w Because Dance Company, z choreografem Bartkiem Woszczyńskim. Jest również tancerką w zespole Macieja Kuźmińskiego Every Minute Motherland.  Regularnie prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci w Flying Studio.

Zuzanna Jeglorz

Zuzanna Jeglorz jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Studiowała również w ramach programu Erasmus +, gdzie uczestniczyła w wymianie studenckiej na Codarts University w Rotterdamie w Holandii w zakresie pedagogiki tańca. Oprócz regularnych zajęć na uczelni, brała również udział w projekcie promującym taniec afro wśród młodzieży. W poprzednich latach prowadziła m.in. warsztaty z tańca i improwizacji ruchowej podczas FACT Festival w Budapeszcie, a także była nauczycielką tańca na letnich obozach dla dzieci.

KATARZYNA MARIA ZIELIŃSKA

KATARZYNA MARIA ZIELIŃSKA – aktorka, pedagożka, twórczyni oryginalnych warsztatów teatralnych. Przez jedenaście lat była etatową aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrała w licznych filmach i produkcjach telewizyjnych, użyczała swojego głosu jako lektorka. Prowadziła warsztaty z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Przygotowuje młodych aktorów do podjęcia studiów aktorskich, wielu z nich z sukcesem dostało się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Prowadzi także sesje indywidualne jako life coach.

Blog at WordPress.com.